Укр Eng
093 717-31-27
067-25-76-489
Фото/Відео  (усі записи)
Mafia Party: День народження Творче завдання: Голодомор. Згадуємо Military party
День народження з Мінімаус
РЕП(газета)  (усі записи)
Як ми шукали школу для доньки або Перше вересня під загрозою

Намагаючись писати без емоцій про муки батьків при оформленні дитини в школу, зрозуміла – це не можливо. Отже, перед вами історія звичайної у...

(0) Перейти...
Розкажи мені, казку, мамо…

В сотий раз розповідати казку про Колобка, а й слова вимовити не має сил. Знайома ситуація?  ...

(0) Перейти...
Люди з інвалідністю отримали безкоштовно професію в ІТ

Завершився проект Be QA Today.  Люди  з інвалідністю стали  “тестувальниками” та мають шанс працювати в ІТ компаніях ...

(0) Перейти...

21/01
2019

Як ми шукали школу для доньки або Перше вересня під загрозою

Намагаючись писати без емоцій про муки батьків при оформленні дитини в школу, зрозуміла – це не можливо. Бо те, що моя донечка піде до першого класу (мабуть), заслуга не міністерства, реформи чи хабаря… Отже, перед вами історія звичайної української родини, що мешкає в передмісті Києва, чесно платить податки і намагається жити за буквою закону. /h3> Перше вересня для малечі бажана дата. А для їхніх батьків… справжнісіньке пекло. І це не порожні слова. Бо маючий певний досвід із старшою дитиною, можу сказати, що після освітньої реформи легше влаштувати дитину до престижного вузу, ніж оформити її в звичайний клас звичайнісінької школи (й не лише в місті!). Але про все по-порядку.

Готуйся до школи… за рік

Про реформування початкової школи напевне, сьогодні знають всі. Навіть ті, хто про існування школи забув ще з років п’ятдесят назад. Володіючи інформацією про реформи, про те, які чудові зміни йдуть до школи, в тому числі й з відсутністю грошових внесків, я щиро раділа. Адже скоро й нам до першого класу збиратися. Тим більше й школа поряд є. Вона хоч і старенька, але тиха і при цьому більшість сусідської малечі бігає до неї. Але перший неприємний дзвоник пролунав ще навесні: сусідська дівчинка має йти до школи вже цієї осені, АЛЕ не в ту школу, що поряд. Там немає там ані нових меблів, ані ремонтів, ані техніки, ні навіть розрекламованих конструкторів лего. Але суму грошових внесків вже озвучили батькам на зборах. «Що ж це таке? - волала моя душа – Ну не може так бути. Вони щось плутають». Але вступивши до батьківської групи у FB «Батьки SOS», зрозуміла – реформування справа хороша, але батькам воно додало більше проблем. В тому числі й зі вступом до першого класу. Тому оформленням дитини до школи мені довелося зайнятися за рік до першого вересня.

Спроба № 1 – найближча школа

Старенька школа, як я вже зазначала, найближча, тому туди я й пішла спершу, де одразу повідомили: «Ми вас взяти до школи не можемо. Ваша адреса належить до іншої територіальної громади». Й неважливо, що до тієї школи, куди ми маємо йти, добиратися не 15 хвилин, а двома маршрутками. Звісно, після вмовляння й чисто по-людські нам дозволили йти на підготовчі заняття до цієї школи, але гарантувати вступ ніхто не може. Лише після жеребкуванні в серпні стан відомо, чи будуть в школі вільні місця для нас чи ні.

Спроба №2 – за місцем проживання

Тож аби не втрачати шанс на вступ до школи, мені довелося йти до іншої школу, до якої ми відносимося за місцем проживання. Тобто це була спроба більше підстрахувати дитину, адже тут нам на 100% гарантоване місце. Але там моїй появі теж не дуже зраділи. Бо після того, як дізналися, що прописані ми не за тієї адресою, де мешкаємо, надали лаконічну відповідь: «То їдьте вчитися у свій Кіровоград!» Після певної дискусії (на жаль, без використання нецензурних слів з мого боку) отримала з панського плеча дарунок: «Можете приносити документи, якщо в сільраді вам нададуть довідку, що ви дійсно тут мешкаєте і наші депутати не проти навчання вашої дитини».

Спроба №3 – за рекомендацією

Після подібних екскурсій я насправді всерйоз стала замислюватися над дистанційним навчанням. Поки знайома не порадила сходити ще до однієї школи, де навчаємся її син. Початкова школа виявилася дуже ошатною. Розташовується в приміщенні колишнього садочка. Але згідно з реформою й тут нас можуть взяти лише на підготовку й не можуть гарантувати вступ. На все це знайома сказала: «Бреши про адресу, бери фіктивну довідку за цукерки й все – твоя дитина навчається у школі». No comments

Спроба №4 – ще одна спроба

Розчарувавшись у школах й навіть рукою махнувши на державні, почала розглядати варіанти приватного навчання. Але найближчі школи за навчання правили дуже немаленькі гроші – від 220 тис. грн до 380 тис. грн на рік. Для порівняння: рік навчання у найпрестижнішому вузі країні – університеті ім. Шевченка – коштує від 25 тис. грн на рік. Перше вересня виявилося під загрозою… Але сусідка, що теж вивчала ситуацію із шкільною освітою в нашому містечку, запропонувала під’їхати ще до однієї школи й подивитися як навчаються там. На поїздку я більше погодилася із цікавості, ніж із надією. Проте ввічлива завучка, чисті й ошатні стіни навчального закладу вразили. А ще нам дали шанс, запропонувавши піди на підготовку до однієї вчительки, де є кілька вільних місць: «І якщо ви потягнете програму, то ваша дитина може вчитися у нас». Звісно, це програма не НУШ й мені доведеться купувати книжки самостійно. Але я сьогодні погоджуюсь із цим, бо людське ставлення до батьків - із розумінням, до малечі із любов’ю зробили свою справу – це та атмосфера, в якій будь-яка дитина буде почуватися комфортна. Сьогодні моя донечка біжить до школи з підстрибом, вже почала читати й чекає на перше вересня з нетерпінням. А я радію, проте не втрачаю пильності, бо дуже не вірю в реформування й в те, що сьогодні розумні діти отримають шанс на гарний рівень освіти. І розумію, що з наступного року, можливо, мені доведеться стати навіть репетитором для своєї дитини. Хоча й це не головне: важливо те, щоб першого вересня наша родина вітала маленьку школярку.

Світлана Гайка

(0)
   
Нравится Tweet
Коментарі: написати новий коментар

Немає коментарів



написати новий коментар


Увійти за допомогою: Facebook Вконтакте Одноклассники Google Twitter

або введіть пошту та пароль:

Ел. пошта: Зареєструватись
Пароль: Нагадати пароль