Скоро травень. Для мене це час безкінечних самостійних і контрольних. Буває, що на кожному уроці ми пишемо якусь перевірочну роботу. Мені, як і більшості моїм однокласникам, досить важко пережити цей період.
Підготовка
Готуватися треб за декілька днів. Краще починати з важких предметів і переходити до більш легких. Ще одна порода: робити шпаргалки. Їх не обов’язково використовувати. Просто, коли ми робимо шпаргалки, застосовується не тільки зорова, а ще й моторна пам’ять. Так швидше запам’ятовується матеріал. Але я завжди беру її з собою, це допомагає почуватися більш упевнено.
Режим дня
Контрольні – це звісно важливо, але будь-якій людині потрібен відпочинок і здоровий сон. Я роблю перерви кожні дві години, а от зі здоровим сном трохи важче. Треба спати мінімум 8 годин на добу, точніше в пів одинадцятого треба кидати все і йти спати. Я часто про це забуваю, і як результат не всипаюся і не може зосередитися на першому уроці.
Перерва перед контрольною
Перед контрольною я зазвичай перечитую шпаргалку і намагаюся довчити все, що там написано. Потім я кладу цей листочок у чохол від моїх окулярів. Ще один секрет успіху – це з’їсти перед контрольною шматочок шоколаду. Мені допомагає.
Читайте: ЧИ ВМІЄМО МИ ГОТУВАТИ ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ
Як перестати хвилюватися?
Мабуть, найпростіший спосіб – це дихання. Щоб заспокоїтися треба глибоко дихати. Вдихати через ніс, а видихати через рот. Можна час від часу затримувати дихання. Причому треба зосередитися тільки на диханні, уявляючи як під час вдиху тіло наповнюється киснем, а під час видиху з тіла виходить вуглекислий газ. Цей спосіб починає діяти протягом 2 хвилин. Ще один спосіб, який мені майже завжди допомагає – це рахувати від 1000 сімками у зворотньому порядку. Також потрібно тверезо оцінювати свої можливості. Наприклад, я знаю що точні науки – це не моє і не очікую отримати щось вище 8, тому не сильно засмучуюся через не дуже високі оцінки. Ще одна порада – не рахувати самостійно оцінку після контрольної. Нехай це буде приємна (чи не дуже) несподіванка. У деяких моїх знайомих така оцінка майже ніколи не збігається зі справжньою, тож єдине що це дає – зайве хвилювання. Дуже важливо не налаштовувати себе на провал. Якщо ми програмуємо мозок на невдачу заздалегідь, це ні до чого хорошого не призведе. Тому краще думати про хороше і налаштовувати себе на успіх. І пам’ятайте: вам все вдасться.
Тетяна Зуб
(0) |
|