Укр Eng
093 717-31-27
067-25-76-489
Фото/Відео  (усі записи)
Mafia Party: День народження Творче завдання: Голодомор. Згадуємо Military party
День народження з Мінімаус
РЕП(газета)  (усі записи)
Залежність дітей від гаджетів. Досвід тата та рекомендації спеціалістів

Питання, як саме потрібно виховувати дитину в час, коли навкруги нас захоплюють та беруть в полон нові технічні засоби, може здатися дуже важк...

(0) Перейти...
Дитина та книга: проблеми, рішення, поради

Пам’ятаю, нас з дитинства заставляли читати. «Читай, читай, читай», - говорили батьки, родичі та вчителі. І я читав. Читав м...

(0) Перейти...
ТОП-10 порад для батька після розлучення. Батько та син

Так сталося, що півроку тому я розлучився з дружиною. Які були причини розлучення? Якими можуть бути причини розлучення та його наслідки ? На ці за...

(0) Перейти...

11/03
2020

ТОП-10 порад для батька після розлучення. Батько та син

Так сталося, що півроку тому я розлучився з дружиною. Які були причини розлучення? Якими можуть бути причини розлучення та його наслідки ? На ці запитання я і сам не до ладу відповісти. Просто «так сталося». Але у мене є син Святослав. Йому 10 років. Він школяр, відвідує спортивну секцію з футболу та ходить до репетитора з англійської мови. Після розлучення я переїхав в інше місто. Місце проживання дитини після розлучення батьків не обговорювалось. На якийсь час син залишився з мамою. І тепер нас розділяють сотні кілометрів.

Розлучення з жінкою, а не з твоїм сином

Спочатку було дуже важко знайти з сином спільну мову. Адже для нього розлучення - це справжній шок та тяжкий удар. Різко знизився середній бал за оцінки у школі, він став розсіяним, замкнувся у собі. Розмови по телефону завжди проходили в режимі: «У мене все добре! В школі все добре. Дома все добре! Все добре!» Та було не все добре. Це відчувалося навіть на відстані. Знайти вірний рецепт, щоб налагодити стосунки з сином на відстані виявилося дуже важко. Сторонньої допомоги та підтримки від колишньої дружини чи від її батьків не було. Ще для сина було тяжким ударом те, що моя колишня дружина ще до офіційного одруження познайомилася з чоловіком. Син був наче між двох вогнів. Колишня дружина постійно на роботі. Вона намагається влаштувати приватне життя. Син сам по собі.

ТОП-10 порад для батька після розлучення

То що ж робити? Довелося самому важко працювати над темою «Розлучення. Психологія сім’ї». І самому шукати відповіді, як зберегти дружні стосунки з сином.

1. Не втрачайте зв'язок з диною.

Це важливо. Навіть коли у вас немає часу знайдіть кілька хвилин та поговоріть з дитиною. Батько має право бути поряд із дитиною.

2. Розмова має бути невимушеною.

Без допитів. І головне менше запитань, які стосуються школи.

3. «Спокойствіє, только спокойствіє».

Говоріть спокійно, не дратуйтесь, не підвищуйте голос.

4. Позитив у розмові.

Пригадуйте під час бесіди приємні моменти, коли ви були разом.

5. Дайте дитині виговоритися.

Будь про що. Про улюблену гру на телефоні, про улюблений персонаж у фільмі чи про стосунки з друзями

6. Намагайтеся не задавати питання, щодо колишньої дружини (його мами).

Табу щодо розмов про її стосунки з новим чоловіком.

7. Говоріть, що ви любите його.

На початку розмови він ніяк не буде на це реагувати, але згодом ви відчуєте тепло та радість у відповідь. Пізніше почуєте сухе… на перший погляд: «І я тебе».

8. Дозвольте дитині бути такою, якою вона хоче.

Якщо вам щось не подобається, то не треба про це говорити прямо та злитися. Це зайве!

9. Розповідайте про себе відкрито.

Говоріть про своє нове місто, про роботу, про нових друзів. Але це має бути цікавим та змістовним.

10. Говоріть, що ви скоро побачитесь.

Це головне. Обов’язково!

Розлучення - це розрив. Не дайте розірвати дружні стосунки з власною дитиною

Спробуйте по-новому подивитися на ваші стосунки. Особисто мені було дуже важко, коли я не міг бачити сина щодня і щогодини. Це тяжко. Бо він виріс поряд і я займався його вихованням. Прогулянки, спортивні гуртки, кінотеатри, дитячий садок, свята, концерти, подорожі – це все було зі мною, поруч, разом. А тепер біля мене немає дитини, яку я носив на руках, з якою ми разом скакали в осіннє листя чи разом раділи першому снігові. Або запускали у небо повітряного змія чи новорічні феєрверки. Це все було, а зараз цього немає. Та з іншого боку розлучення – це новий досвід. Злитися, гніватися, постійно жити спогадами і нічого не робити – це не кращий варіант у ваших стосунках з дитиною. Він і ви все одно одне ціле. Просто зараз ви не разом. Та прийде новий день і все стане на свої місця. І це ваша ціль та мета, а тому краще жити з думкою про краще, аніж думати про погане та зайве і не потрібне. Любіть свою дитину завжди!

Олексій Пирогов, Миколаїв-Польща-Львів

Коментар спеціалістів:

Олена Мархай, Директорка Школи І-ІІІ ступенів №186, міста Києва

«Розлучення батьків на успішність дитини впливає по-різному. Все залежить від того, яка була родина, як в ній почувалась дитина, яке відношення вона бачила до себе й батьків один до одного, як розлучаються батьки (тихо-мирно, пояснюючи дитині про те, що вона для них залишиться найкращою і це не завадить спілкуванню, чи зі скандалами і брудом, звинувачуючи всіх). Можливо,  розлучення – це спокій і безпека, а може бути сум і пригнічення.»

 

Юлія Роман, Директор Ліцею №227 імені  М.М. Громова, місто Київ

«Чи може розлучення вплинути на навчання в школі? Навіть цивілізоване розлучення батьків психологічно впливає на дитину. Складне розлучення взагалі може призвести до депресивного стану. І виключно увага батьків, своєчасна допомога кваліфікованого психолога може вирівняти психологічний стан дитини. Одного рецепту, що робити не існує. Увага, повага, розуміння необхідності на власний простір дитини з боку батьків покращить ситуацію, але проблем не уникнути.»

 

Психологиня Діана Кочерева:

«Важливий момент при розлученні батьків - все пояснити дитині. Найгірший варіант – робити вигляд, що нічого не відбулося, що все як раніше. Погано після розлучення нічого не пояснювати дитині. Говорити: «Підростеш – все зрозумієш». На стан дитини впливає багато факторів: з ким буде жити дитина? Як проходило розлучення? Після розлучення дитина втрачає стабільність. Світ руйнується та стає небезпечним. Краще не відразу змінювати все навкруги дитини. Чим більше «залишається» речей, спогадів, людей із минулого життя - тим краще для дитини. З дитиною неможливо розлучитись. У Вас можуть скластися різні стосунки з жінкою, але Ви завжди залишаєтесь татом. Для гармонійного розвитку дитини важливо, щоб дитина усвідомлювала те, що в нього хорошими є обоє батьків. Не потрібно звинувачувати один одного в присутності дитини. Розлучення – це стрес для дитини. Батькам потрібно відверто поговорити між собою та докласти максимум зусиль, щоб дитина не відчувала дискомфорту після розлучення та не почувала себе винною у вашому рішенні розійтись, щоб дитина не брала на себе відповідальність за розлучення».

 

(0)
   
Нравится Tweet
Коментарі: написати новий коментар

Немає коментарів



написати новий коментар


Увійти за допомогою: Facebook Вконтакте Одноклассники Google Twitter

або введіть пошту та пароль:

Ел. пошта: Зареєструватись
Пароль: Нагадати пароль