Укр Eng
093 717-31-27
067-25-76-489
Фото/Відео  (усі записи)
Mafia Party: День народження Творче завдання: Голодомор. Згадуємо Military party
День народження з Мінімаус
РЕП(газета)  (усі записи)
Залежність дітей від гаджетів. Досвід тата та рекомендації спеціалістів

Питання, як саме потрібно виховувати дитину в час, коли навкруги нас захоплюють та беруть в полон нові технічні засоби, може здатися дуже важк...

(0) Перейти...
Дитина та книга: проблеми, рішення, поради

Пам’ятаю, нас з дитинства заставляли читати. «Читай, читай, читай», - говорили батьки, родичі та вчителі. І я читав. Читав м...

(0) Перейти...
ТОП-10 порад для батька після розлучення. Батько та син

Так сталося, що півроку тому я розлучився з дружиною. Які були причини розлучення? Якими можуть бути причини розлучення та його наслідки ? На ці за...

(0) Перейти...

02/04
2020

Залежність дітей від гаджетів. Досвід тата та рекомендації спеціалістів

Питання, як саме потрібно виховувати дитину в час, коли навкруги нас захоплюють та беруть в полон нові технічні засоби, може здатися дуже важким. З одного боку ви можете заборонити дитині користуватися смартфоном чи планшетом, але з іншого боку ваша дитина може стати білою вороною.

Та й вчені до цього часу сперечаються, визначаючи, чи є користь від гаджетів для дітей, чи гаджети – це суспільна шкода?

Залежність дітей від комп’ютерних ігор: чи потрібні «дорослі» жорстокі ігри дитині?

Батьки можуть скільки завгодно забороняти дітям гаджети, але малеча бачить, що батьки годинами просиджують в інтернеті, грають в ігри. Тому й собі наслідують маму й тата. А чи не шкодить це психічному здоров’ю – підкаже лише ваш власний досвід. Сьогодні моєму синові вже 10 років, а коли йому було 4 роки він міг годинами дивитися відео-ролики на YouTube. Та до дозволів я відносив лише дитячі програми та анімаційні фільми. Також він любив сидіти у мене на колінах, коли я грав в комп’ютерну гру Call of Duty. Це була доволі жорстка комп’ютерна гра і я розумів, що він може отримати стрес дивлячись на вбивства у цій грі. Але насправді дана гра навпаки його загартовувала і він сам любив інколи в неї пограти. Я дозволяв, але знижував в налаштуваннях дозвіл на агресію. Окрім того свого часу я забороняв гру Minecraft. Забігаючи наперед скажу, що я програв цю боротьбу. Син любив дивитися відео про цю гру і хоча спочатку сам в неї не грав, але майже все знав про цю гру. Любив говорити про неї і розповідати цікаві сценарії.

Залежність дітей від телефону. Заборона телефонів у школі

Чи потрібно давати дитині в школу смартфон?! На мою думку - потрібно. І не просто потрібно, а необхідно. Дитина повинна вміти користуватися необхідними програми та знаходити відповіді на питання. Але наша школа залишається, по суті, дуже консервативною в цьому питанні. Мій син зараз живе в Миколаєві. Дуже часто він говорить, що вчитель перед уроком забирає у всіх смартфони. Не чіпає лише «кнопкові» телефони. Дуже дивна позиція вчителя та школи взагалі. Замість того, щоб навчити учня користуватися корисними ресурсами, у нас в школі тотальна заборона та цензура на користування смартфонами. Проте урок інформатики при цьому проводиться не в комп’ютерному класі, а на дошці і за книгами, які вже давно морально та фізично застаріли.

Залежність дітей від гаджетів. Правила для батьків

Виходячи із свого досвіду виховання сина й своїх невдач та перемог у боротьбі із гаджетами, можу сказати, що вам потрібно довіряти своїй дитині. Вона має вчитися жити у сучасному світі, в тому числі й бути на «ти» з гаджетами. Але при цьому не пускайте все самоплин, є певні правила для батьків, що допоможуть уникнути проблем і дітям, і дорослим.

Правило перше. Табу на порнографію.

Говорити про секс потрібно з дитиною. Але почніть з книг, а візуальний ряд додавайте поступово.

Правило друге. Батьківський контроль за іграми.

Щохвилини у світі з’являються нові програми та ігри. В принципі за ними дуже важко слідкувати. Але якщо ваша дитина зацікавилася однією з них – подивіться на неї, почитайте відгуки, проаналізуйте, а тож вже давайте дозвіл на користування. Здорово було, якби ви інколи грали з дитиною. Спільні заняття дуже зближують батьків та дітей.

Правило третє. Заборона тих чи інших ігор чи програм має бути аргументованою.

Вчіться спілкуватися з дитиною спокійно, доносячи свою точку зору. Не сперечайтеся. А розмовляйте. Ваша дитина неодмінно вас зрозуміє.

Правило четверте. Самоосвіта батьків.

Для контролю за гаджетами в житті дитині сьогодні існує чимало спеціальних програм батьківського контролю, з різним функціоналом, в тому числі й безкоштовних. Тож підвищуйте власну обізнаність в комп’ютерній грамотності та обирайте найкраще. Ваша наполегливість, зацікавленість життям дитини з часом віддячить вам тим, що ваші син або донечка стануть впевненими користувачами новітніх технологій. Просто потрібно вірити, що ваша дитина сама вибере свій шлях. І найцікавіше те, що це шлях буде найоптимальнішим.

Олексій Пирогов

КОМЕНТАРІ

Ольга Малініна, QA Manager, Web Entertainment

Гаджети зараз - невід'ємна частина життя. Самі по собі вони не є добром чи злом - це просто річ, і як її використовувати - залежить лише від людини. Можна «шпилити» увесь день в ігри чи дивитись якісь безглузді відосики, а можна вчити англійську чи збирати робота. Зараз стільки освітніх програм, каналів, ігор, що голова йде обертом - обирай найцікавіше та рухайся вперед досліджувати світ. І це задача батьків показати дитині, що є такі програми чи ігри та наважити використовувати гаджет як простий інструмент, не роблячи з нього культа.

Євген Цимбаленко, експерт з медіабезпеки, медіаграмотності та інтернет безпеки для медіапрацівників

Чи шкідливий вплив гаджетів на дитину? На це питання не можливо дати однозначну відповідь. Згадайте історії про негативний вплив жорстокості та насильства на телебаченні, наприклад, у бойовиках. Був свого часу "хайп". Згодом, вчені довели, що рівень злочинності ніяк не пов'язаний з кількістю жорстокості на телебаченні. Так само і з гаджетами. Це канал отримання інформації. Різної. Як розважальної, так і навчальної, пізнавальної тощо.

Факт - є залежність дітей від гаджетів. Факт - є залежність дітей від телебачення. Тут варто розглядати детальніше не залежність від пристрою, а залежність від контенту. Що роблять діти з гаджетами? Граються в ігри, спілкуються в месенджерах, переглядають відео в ютубі. Ці речі треба контролювати і виховувати культуру споживання та обмежувати на початку. Бо через подібний контент може здійснюватися негативний вплив.

Найкращий засіб безпеки - користуватись гаджетом разом з дитиною. Таким чином можна пояснювати незрозумілі сцени у відео, знати з ким спілкується дитина у месенджерах та з ким грає в онлайн ігри. Також можна підказувати корисні для розвитку ресурси і виховувати "смак" до контенту. Це ідеальна модель, яка, на жаль, працює дуже рідко або частково. Другий момент, це програмні засоби для "батьківського контролю" та періодичний аналіз повідомлень дітей в шкільних та інших групах. Хоча б чути батькам те, що дивляться діти та як спілкуються з гравцями в іграх. Відводити певний час для користування гаджетами.

Щодо особистого досвіду, я вважаю, що мені пощастило. Я ніколи не забороняв користуватись планшетами, смартфонами, телевізорами і комп'ютерами. Діти долучались до цих пристроїв з шести років. У нас було обмеження - пів годинки на розваги з гаджетами увечері після всіх уроків та необхідних активностей. На вихідних - година. Ютуб зручно на великому телевізорі дивитись. Обов'язкова умова - я маю чути, що там показують, щоб фільтрувати нецензурну лексику та відверто безглуздий контент. Ютуб в час користування гаджетами не входив. Особисто я з шостого класу купу часу проводив біля телевізора, а згодом комп'ютера і негативу в цьому не бачу зараз. Згодом час користування збільшився, але перерозподілився на навчальні та розважальні напрямки. На планшеті всі підручники, з нього робиться домашка. Планшет "ходить" в школу. Телефон в школу "не ходить". Планшет без 3/4Джі, щоб не було бажання гратись замість займатись навчанням. Обов'язково батьківський контроль через Google Family Link. Можливістю «Обмежувати час користування пристроєм» не користуюсь, але обмежую контент за віком та переконаний, що нічого додатково не встановлюється і вікові межі не змінюються (були прецеденти від однокласників допомогти обійти обмеження). Комп'ютери використовуються лише для шкільних проєктів та спроб відеомонтажу власного контенту. Коли на спортивні тренування потрібно їхати 40 хвилин у метро та повертатись назад стільки ж. Це той час, коли можна погратись в телефон або планшет.

(0)
   
Нравится Tweet
Коментарі: написати новий коментар

Немає коментарів



написати новий коментар


Увійти за допомогою: Facebook Вконтакте Одноклассники Google Twitter

або введіть пошту та пароль:

Ел. пошта: Зареєструватись
Пароль: Нагадати пароль