Укр Eng
093 717-31-27
067-25-76-489
Фото/Відео  (усі записи)
Mafia Party: День народження Творче завдання: Голодомор. Згадуємо Military party
День народження з Мінімаус
РЕП(газета)  (усі записи)
Залежність дітей від гаджетів. Досвід тата та рекомендації спеціалістів

Питання, як саме потрібно виховувати дитину в час, коли навкруги нас захоплюють та беруть в полон нові технічні засоби, може здатися дуже важк...

(0) Перейти...
Дитина та книга: проблеми, рішення, поради

Пам’ятаю, нас з дитинства заставляли читати. «Читай, читай, читай», - говорили батьки, родичі та вчителі. І я читав. Читав м...

(0) Перейти...
ТОП-10 порад для батька після розлучення. Батько та син

Так сталося, що півроку тому я розлучився з дружиною. Які були причини розлучення? Якими можуть бути причини розлучення та його наслідки ? На ці за...

(0) Перейти...

09/04
2018

Наркотики. Я точно не буду приймати цю дрянь

Наркотики.  Слово, що жахає дорослих. Тож як не потрапити у пастку наркотиків? І що потрібно негайно робити, коли хтось зі знайомих уже «підсів» на наркотики? Про це й поговоримо.

НЕВЖЕ ЇХ ТАК БАГАТО?

А почнемо з самого нудного, однак важливого – зі статистики. За даними Міністерства охорони здоров’я України, вік людей, які вживають наркотики різко зменшується. На жовтень 2017 року в Україні нараховувалося 500 тисяч наркозалежних. З них 171,6 тисяч вживають наркотики регулярно. Близько 5 тисяч наркозалежних не досягли 18 років. Такі цифри лякають. А що й говорити, коли я особисто знаю не одну людину, що вживає чи вживала наркотики.

ДЕ Ж ЇХ БЕРУТЬ?

Вперше я стикнулась з наркотиками, коли мені особисто запропонували їх продавати. При чому це була людина з хорошої родини, з престижної школи. Я б ніколи і не подумала, що за плечима цього хлопця у 16 років уже може бути кримінал. Його аргументи були залізні: «Ну ти ж ЗОЖниця, на тебе ніхто не подумає». Звісно, я відмовилась, однак після такої пропозиції стало навіть цікаво: звідки ж починається цей нарколанцюжок?

Поспілкувавшись ще із одним знайомим (щоправда, у нього наркотики вже в минулому), дізналася, що по суті добути наркотики надзвичайно просто. Достатньо затесатись у компанію, у якій є люди з трохи сумнівною репутацією. І кілька разів наче жартома згадати про своє бажання спробувати «кайфонути». Згодом до вас обов`язково підійде хтось і спитає, чи то ви серйозно, чи тільки жартуєте. Це буде виглядати наче хвилювання за вас. І якщо ви запевните «благодійника», що наміри серйозні, - він запропонує вам наркоту.

З ЧОГО ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ?

Що ви уявляєте, почувши слово «наркотики»? Героїн? Чи руки з виразками від уколів? А все починається не з цього. Далеко не з цього. Банальна пропозиція «покурити травки» може стати відправною точкою. Як мені перерахував мій знайомий – «шишки», «хімло», «снафф», «насвай», - це те, що «хочеться спробувати. Все одно нічого не буде». А це так лише здається. Адже потім захочеться пробувати ще, ще, ще..

Трохи згодом сміливці починають приймати «фен». Також я особисто знаю дівчину, що приймала амфетамін та кололася. Зараз вона страждає від значної втрати ваги, хворої печінки та проблем з серцем. А їй всього 15. Ще один мій друг пробував ЛСД. Цитую: «Це неймовірно. Ти бачиш все, про що мріяв, наяву. Але ти не уявляєш, як страшно, коли «видіння» виходять з-під контролю, коли ломка в усьому тілі і жахливий біль у кожній його клітині. Тож це не варто того 5-хвилинного задоволення».

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВЖЕ СПРОБУВАВ НАРКОТИКИ?

Перш за все розповісти дорослим. Так, скоріш за все це буде неймовірна сварка. Однак без допомоги батьків вам не обійтися. Ви звичайно подумаєте: «Ой, та там тільки раз чи два. Просто забуду і все». Але це не так. Адже навіть одноразове вживання наркотиків наносить шкоду вашому здоров`ю. ОБОВ`ЯЗКОВО необхідно відвідати лікаря. Адже ви можете думати, що все добре, а в середині вас уже буде бомба сповільненої дії. Окрім того, навіть після кількох прийомів необхідна консультація психолога, щоб точно визначити, чи немає у вас залежності. Адже такий препарат як екстазі (дуже поширений зараз на дискотеках у клубах) може викликати звикання вже після другого прийому. А в залежності від особливостей нервової системи, моментальну залежність можуть викликати й інші речовини.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДРУГ ПІДСІВ НА НАРКОТИКИ?

Зовсім інша справа, коли ви дізнаєтеся, що хтось із ваших друзів, знайомих чи однокласників вживає наркотики. З одного боку, хочеться допомогти людині, з іншого – не хочеться бути «стукачем». Однак тут необхідно зрозуміти, що наркотики не несуть в собі світлого майбутнього.

Спробуйте поговорити з цією людиною. Якщо це близька людина – можливо, ви зможете достукатися до неї, вплинути. І тоді вона сама захоче покінчити з наркотиками. Якщо ж ні, то ви повинні розповісти дорослим.

Звичайно, вас буде мучити совість. Однак, що буде з нею, якщо ваш друг перетвориться на наркомана?

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ДИТИНА ПРИЙМАЄ НАРКОТИКИ?

Звичайно, кожна матір чи батько думають: «Ну моя дитина точно не буде вживати цю погань». Однак дуже часто підлітки можуть спробувати наркотики під тиском однолітків або чисто з цікавості. Тож які ознаки можуть вказати на можливу наркоманію вашої дитини?

  • Поява нових друзів, про яких дитина відмовляється розповідати.
  • Порушення пам`яті, різке падіння успішності у школі, занадто сильна емоційність, сильні зміни в характері, агресія.
  • Дитина відмовляється казати, де вона проводить вільний час і що робить.
  • Порушення апетиту, сну.
  • Почервоніння шкіри, дивний запах від одягу (наприклад суміш хвої з тютюном), коричневий наліт на язику.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА ПРИЙМАЄ НАРКОТИКИ?

А тепер кілька порад для батьків. Якщо ви раптом підозрюєте свою дитину у вживанні наркотичних речовин, то головна порада – не влаштовувати сварку. Звичайно, хочеться одразу вилити всі свої емоції на дитину, розказати як це погано і «Чим Ти Взагалі Думала? Як Так  Можна?БлаБлаБла». Але пам`ятайте, що цим ви тільки злякаєте сина чи дочку і налаштуєте проти себе. Ви повинні показати дитині, що хочете допомогти. І, перш за все, відверто поговорити. Можливо, ваші підозри взагалі безпідставні?

Звичайно, скоріш за все ви не отримаєте зізнання. Але тут справа за вашим батьківським чуттям. Придивіться до своєї дитини. Як вона взагалі відреагує на розмову? Я думаю, ви зрозумієте, чи каже вона правду.

Також, запропонуйте їй пройти тест: якщо вона нічого не вживала, то чому б відмовлятися?

Якщо ж все таки ваші підозри виявляться небезпідставні, вам необхідно знову таки щиро поговорити. Дізнатись, за яких обставин це почалося, що вона вживала, у яких кількостях, скільки разів. І головне – з якої причини. Адже часто, окрім цікавості чи морального тиску, стимулом до вживання наркотиків стають якісь душевні проблеми – бажання заховатись від світу, отримати те «задоволення». Можливо, вашій дитині необхідна допомога не лише зі здоров`ям, але й з емоціональним станом.

Ну а далі ідуть візити до лікарів та реабілітація. Головне - не докоряйте і не сваріть дитину. Їй і так важко.

НАРКОТИКИ: БОМБА СПОВІЛЬНЕНОЇ ДІЇ

Є така цитата, не знаю чия: «Наркотики – це вже смерть. Просто трошки іншого виду та з мінімальним шансом на воскресіння». Звичайно, коли палиш травку чи вдихаєш порошок, не уявляєш собі картини виносу останньої електроніки з дому, знайомство з кримінальним світом чи навіть смерть.

Найчастіше кожен тримає в голові думку: «Я ж тільки раз». Однак мало хто може спробувати і зав`язати, особливо якщо мова заходить про важкі наркотики. В будь-якому разі, ніхто не починає з героїну чи метамфетаміну. Пам`ятай про це.

Марія Городенко

Надруковано в газеті «Район Енергійних Підлітків»,

№3 , квітень 2018 року

Фото : Ігор Бакбардін 

 

(0)
   
Нравится Tweet
Коментарі: написати новий коментар

Немає коментарів



написати новий коментар


Увійти за допомогою: Facebook Вконтакте Одноклассники Google Twitter

або введіть пошту та пароль:

Ел. пошта: Зареєструватись
Пароль: Нагадати пароль