Укр Eng
093 717-31-27
067-25-76-489
Фото/Відео  (усі записи)
Mafia Party: День народження Творче завдання: Голодомор. Згадуємо Military party
День народження з Мінімаус
РЕП  (усі записи)
В гімназії №283 відмовились рятувати дитину

На уроці дівчині стало зле. Алкоголь. Дирекція школи відмовилась викликати швидку та поліцію, щоб не спаплюжити імідж престижного навчального закла...

(0) Перейти...
Курс «Журналістика для школярів» - дитячі ігри чи справжня робота?

В січні 2018 року вийшов перший випуск газети. Всі матеріали від слухачів курсу «Журналістика для школярів».  ...

(0) Перейти...
Робота школярам. ТОП-3 як заробити з 14 років

Зараз усе більше підлітки  мріють самостійно заробляти гроші, щоб не просити у батьків. ...

(0) Перейти...

19/09
2016

Кишенькові – забаганка чи необхідність?

 Чи потрібно давати кишенькові підліткам? Коли мене про це запитала старша знайома, котра зараз виховує доньку 13-ти років, я дійсно не могла зрозуміти, про що вона каже. «А чи потрібно одягати дитину, відправляючи до школи? Чи потрібно годувати дитину щодня?» – для мене ці питання виглядають так кумедно, як і питання про кишенькові. Але щоб не бути голослівною, довелося навіть знайомих розпитати про їхні кишенькові. А гугл вже по-науковому довів, чи потрібні вони підліткові.

Кишенькові – перший крок до розуміння вартості грошей

Гугл доповідає, що психологи, соціологи і економісти з усього світу ще з середини ХХ століття почали вивчати питання доцільності кишенькових грошей. І дійшли до висновку, що коли дитина вчиться розпоряджатись власними фінансами правильно, то це набагато краще гарних оцінок. Гарне навчання у школі - зовсім не обов'язково фінансовий успіх в майбутньому. А якщо видавати підлітку кишенькові гроші, навчити його ними розпоряджатись, то відносини Вашої дитини з фінансами будуть зрозумілішими. А це, в свою чергу, автоматично означає, що в 30 років Вашого сина не виженуть з орендованої квартири за несплату, чи що Ваша донька через 10 років не витратить всю зарплатню на новий айфон 20+.

Із власного досвіду: кишенькові просто так чи заробляти?

У моїх друзів ситуація з кишеньковими дуже розділилась на приблизно схожі типи поведінки батьків. У одних кишенькові були завжди, не залежно ні від чого. А комусь давали гроші за якусь виконану домашню роботу. Мені, наприклад, видавали лише, коли я попрошу, ще й розкажу, на що витрачу їх. Складно щось стверджувати про те, як я і мої знайомі розпоряджаємось грошима – грамотно чи ні. Але можу зазначити лиш одне – заздрість. Дуже бісить, коли вічно на все не вистачає, доводиться брати у борг у друзів, щоб ввечері попросити у батьків гроші і цей борг повернути, або не можеш раптово після уроків піти до якоїсь кав'ярні посидіти, бо немає за що. А що вже казати про заощадження… Однозначно можу сказати, що давати гроші дитині лише коли вона просить – поганий варіант, дуже поганий.

А за що і скільки грошей давати дитині?

За що? Любі батьки, у всіх же є якась робота, яка вже набридла і яку підліток можу виконувати в силу свого віку – помити машину, відвести вранці молодшого брата чи сестру у дитсадок, мити посуд і тощо. Варіантів – безліч. А от сума грошей, яку ви можете виділити на цю роботу має залежати від декількох факторів: 1. Ваша фінансова спроможність. Не дивно, адже, заробляючи 3000 гривень в місяць, видавати 1000 гривень підлітку на кишенькові буде занадто. 2. Потреби підлітка. Ваша дитина витрачає гроші на проїзд до школи чи йде пішки? Скільки коштують обіди в їдальні? А квиток у кіно? У Вашого сина з'явилася дівчина, а дочка вже починає користуватись косметикою? Потрібно зрозуміти світ своєї дитини, в якому ще немає місця комунальним платіжкам, але в якому вже є маленькі, але виправданні потреби. 3. Скільки кишенькових грошей дають друзям Вашої дитини? Звичайно, цим запитанням Ви маєте перейматися лише після перших двох пунктів, але все одно маєте. Діти намагаються бути на одному рівні, то ж якщо Ви дасте грошей замало, то підліток буде відчувати себе невпевнено, а ось якщо забагато, то в компанії його можуть почати «використовувати».

Кишенькові: 70 грн потрібно підліткові на тиждень

Замість заключення: кишенькові просто необхідні!

Як підліток, я б обрала варіант №1, де тобі гроші даються завжди за просто так. Але як людина, що починає дорослішати, мені більше припав би до вподоби другий варіант. Як на мене, то обмін дуже рівноцінний, коли дитина виконує якусь додаткову роботу по дому, а батьки їй за це виплачують певні кошти, але за умови певної постійної "ставки", а додаткова робота стає способом збільшити "зарплатню". Моєму товаришеві давали по 20 гривень за прибирання у всій квартирі, а однокласнику, який відводив свого молодшого брата до школи, накидували додатково по 5 грн. в день. Я вже почала заробляти сама, то ж кишенькових в мене, нажаль, немає, але у одногрупників приблизні кишенькові 30-50 гривень на день. Скільки кишенькових грошей і за що давати своїй дитині – вирішуєте ви самі, але одне я скажу напевне, давати кишенькові просто необхідно.

Джулія 

Коментарі експертів:

Мар'яна Вербицька, викладач курсу "Основи економічних знань для підлітків":

"Щоб навчити підлітків користуватися грошима, треба щоб вони в них були. За кількістю грошей має вистачати на обід, чи булочку, і сума має видаватися на тиждень(для продвинутих на місяць), бути прийнятною для сімейного бюджету. Стосовно того, скільки дають інші батьки, іншим підліткам, то виключно їх справа щодо фінансового виховання своєї дитини. А підліток вже може і самостійно заробляти невеликі, але свої власні гроші. В теперішню епоху шерінгу (типу сервісів Мєтнісь Кабанчиком, олх), тобто ділитись тим, що вмієш з іншими, або продавати непотрібні вже речі, все є можливим. Рекомендую прочитати книги Бодо Шефера "Пес на ім'я Мані" та "Кіра і таємниця бублика", також Роджер Кіосакі "Заможний тато, бідний тато"".

Юлия (0)
   
Нравится Tweet
Коментарі: написати новий коментар

Немає коментарів



написати новий коментар


Увійти за допомогою: Facebook Вконтакте Одноклассники Google Twitter

або введіть пошту та пароль:

Ел. пошта: Зареєструватись
Пароль: Нагадати пароль