Укр Eng
093 717-31-27
067-25-76-489
Фото/Відео  (усі записи)
Mafia Party: День народження День народження з Мінімаус Фотосесія дитини від 100 грн.
Благодійність. Бабанка
БЛОГИ  (усі записи)
Прес-весна2017: найкращі юні журналісти

19-21 травня 2017 року в Києві відбувся Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької журналістики    ...

(0) Перейти...
Євробачення. Де ті іноземці?

Озброївшись українською символікою вирушаємо на другий денний півфінал Євробачення.  ...

(0) Перейти...
ШКІЛЬНА ФОРМА: ДУМКИ ШКОЛЯРІВ

Школярі відмовляються , а дорослі пракнуть до того щоб виглядали «як люди». Ось думка однієї школярки щодо форми. ...

(0) Перейти...

16/02
2013

Радуйся, земле! Різдвяні звичаї та традиції різних країн світу...

Свято, сповнене солодкого нетерпіння  і очікування дива. Свято, родом з дитинства, де яскраві вогники ялинок, запах хвої та різнобарв’я ялинкових прикрас обіцяють чарівник дотик до магії. Доброї магії Нового року та Різдва.

Для різних людей світу різдвяні свята сповнені свого неповторного змісту. Але в усіх куточках Землі представники різних національностей та вірувань збираються, щоб поділитися різдвяним теплом та відчути добро у веселій традиції любові та єднання. Тож давайте дізнаємося, як відзначають це неповторне свято в різних країнах світу.

Австралія
В Австралії Різдво припадає на середину літніх шкільних канікул. Тож не дивно, що деякі люди зустрічають це свято у палатках, на велосипедах чи на пляжі.
Однією з унікальних австралійських традицій є «Колядування зі свічками» ― вуличні концерти, на яких люди зі свічками у руках співають святкових пісень. Зважаючи на літо, слова колядок про сніг та холодну зиму часто замінюють на більш «теплі».
Наближаючись до Австралії, Санта змінює оленів в упряжці на шість білих кенгуру. Ну і, звісно ж, перевдягається у літнє вбрання.
Фінляндія
У Фінляндії переконані, що Санта-Клаус чи Йолупуккі живе на півночі країни, у Лапландії. Люди з усього світу надсилають йому листи.
На Різдво усі намагаються бути вдома з сім’єю. У фінських тварин власне Різдво: фермери часто залишають на дереві пшеничний сніп для пташок,  розвішують торбинки з горішками та шматочками сала.
Ірландія
В Ірландії різдвяні свята розпочинаються 8-го грудня і тривають аж до 6 січня (Богоявлення).
 26 грудня в Ірландії відмічають День святого Стефана ― традиційне католицьке свято. Хлопчики перевдягаються трубочистами, вимащують обличчя сажею і ходять вулицями, співаючи гімни та збираючи гроші на доброчинність.
Також за старовинною традицією на день святого Стефана відбувається святкова хода на честь пташки кропивника. Молодь ходить від дому до дому, несучи на довгій жердині «святий кущ» та співаючи пісню про кропивника. Цю пташку прозвали «королевою пташок», тому що за легендою маленький кропивник сидів на голові в орла і вихвалявся, що літає вище за нього.
На Богоявлення (6 січня) святкують Жіноче Різдво. Традиційно у жінок вихідний, вони збираються з подругами та розважаються, а чоловіки виконують домашню роботу, прибирають та готують.
Іспанія
Більшість людей Іспанії на Різдво збираються на опівнічну месу. Після служби вони ідуть вулицями зі смолоскипами, грають на гітарах, б’ють в тамбурини та барабани, вигукуючи: «Сьогодні чудова ніч і вона не призначена для сну!»
Існує ритуал, характерний лише для Іспанії. Він називається Огуерас або  "ритуал багать". Це ігрища, на яких люди стрибають через багаття, що дає захист від усіх хвороб. Ще одна особлива іспанська традиція ― це різдвяні гойдалки. Молодь гойдається на них, співає пісень і розважається.
В Іспанії Різдвяні подарунки приносять Три Мудреці. Напередодні Богоявлення 5 січня діти виставляють своє взуття на ганок у ніч, а Три Мудреці кладуть у нього подарунки.
Мексика
Різдво у Мексиці вважається одним із найголовніших свят. Святкування починається з las Posadas - 16 грудня. Так називаються традиційні процесії на чолі з «Марією» та «Йосифом», котрі можна побачити на вулицях міст. Їх супроводжують дітлахи, одягнені в яскраві наряди. Діти стукають у двері будинків з проханням впустити «подружню пару». Поступово збільшуючись, натовп рухається до місцевої церкви, де відбувається святкова меса.
Традиційною різдвяною грою мексиканських дітей є розбивання піньяти. Це велика порожниста іграшка, виготовлена ​​з пап'є-маше або глини з орнаментом та прикрасами. Піньята наповнюються різними солодощами та сюрпризами для дітей (цукерки, хлопавки, іграшки, конфеті, горіхи і т. п.) Дітям зав’язують очі, і вони по черзі намагаються потрапити в піньяту палицею. Коли її нарешті розбивають, звідти висипається все начиння, а малеча наввипередки кидається збирати подарунки.
Як і в Іспанії, мексиканські діти отримують подарунки на Богоявлення або, як тут його називають, День Трьох Королів. Саме Королі (або Волхви) і приносять подарунки, але тільки тим, хто добре поводився.
Норвегія
Норвежці щорічно обирають найгарнішу ялинку і надсилають її до Великої Британії. Це знак подяки за допомогу, яку надала Велика Британія Норвегії під час Другої світової війни. У Лондоні її встановлюють на Трафалгарській площі, і сотні людей приходять побачити, як на ній запалюють вогні.
Традиційно ялинку в Норвегії прикрашають паперовими кошиками у формі серця. Говорять, що таку прикрасу вигадав відомий дитячий письменник Ганс Християн Андерсон.
Швеція
Різдво у Швеції – найбільше і найдовше свято року. Святкування починається 13 грудня у день святої Люсії. Люсія, або Королева Світла, одягається в білий одяг, на голові у неї корона зі свічок. Вона будить своїх рідних піснею «Санта Лючія» і приносить їм сніданок.
У Стокгольмі проходять офіційні вибори Люсії,  яка очолить Різдвяний парад. Це свято також відзначають у Данії, Норвегії, Фінляндії, Боснії та Хорватії. А в Італії свята Люсія приносить дітям подарунки, а вони залишають їжу для неї та для віслюка, який їй допомагає.
Різдво теж є важливим святом для шведів. Спочатку сідають за святковий стіл. За швецькою традицією кожен член сім’ї занурює хліб у казанок з бульйоном. Це нагадування про тих, хто голодує, а також знак подяки за те, що родина має що їсти.  Після вечері усі збираються довкола ялинки і відкривають подарунки. У Швеції їх приносить Юльтомтен – гном, який живе у коморі і піклується про сім’ю та домашніх тварин.
Часом у будинку ставлять солом’яну козу, щоб вона охороняла різдвяне дерево. Соломою також прикрашають будинки як нагадування про те, що Ісус народився у яслах. Із соломи виготовляють навіть ялинкові прикраси.
А чи знаєте ви, що:
звичай прикрашати новорічну ялинку виник у Німеччині, а вже звідти поширився світом.
Італія є батьківщиною колядок та різдвяних вертепів.
На Філіппінах найдовший у світі сезон різдвяних свят. Він починається у вересні і закінчується у третю неділю січня.
Санта-Клаус отримав своє ім’я від голландського «колеги» Сінтерклааса (Святого Миколая).
Більшість світових штучних ялинок та новорічних прикрас виготовляються у Китаї, однак люди, котрі їх роблять, часто навіть уявлення не мають, для чого призначені всі ці вироби.
Замість Санта-Клауса в Ісландії подарунки дітям приносять  грайливі ельфи, які люблять попоїсти і пожартувати над людьми.
Шотландці вірять, що від того, хто першим переступить поріг будинку у Новому Році, залежить, як складуться долі його мешканців. Вважається, що особливу удачу приносить темноволосий незнайомець.
А в рідній Україні вже зовсім скоро від дому до дому з привітаннями та побажаннями, з вертепом і зорею підуть колядники, співаючи найдобріших на світі пісень:


Ой Ісусе любий, кращий, як ті квіти,
Пригорни до себе нині українські діти.
Щоби були добрі, щоби були щасні,
І розумні, і здорові, мов ті квіти красні.
Ти, Дитино Божа, на пахучім сіні,
Дай нам щастя й кращу долю рідній Україні!
З Новим роком та Різдвом Христовим!


Мама Світлана

Ivanna (0)
   
Нравится Tweet
Коментарі: написати новий коментар

Немає коментарів



написати новий коментар


Увійти за допомогою: Facebook Вконтакте Одноклассники Google Twitter

або введіть пошту та пароль:

Ел. пошта: Зареєструватись
Пароль: Нагадати пароль