Укр Eng
093 717-31-27
067-25-76-489
Фото/Відео  (усі записи)
Mafia Party: День народження Творче завдання: Голодомор. Згадуємо Military party
День народження з Мінімаус
РЕП(газета)  (усі записи)
Як ми шукали школу для доньки або Перше вересня під загрозою

Намагаючись писати без емоцій про муки батьків при оформленні дитини в школу, зрозуміла – це не можливо. Отже, перед вами історія звичайної у...

(0) Перейти...
Розкажи мені, казку, мамо…

В сотий раз розповідати казку про Колобка, а й слова вимовити не має сил. Знайома ситуація?  ...

(0) Перейти...
Люди з інвалідністю отримали безкоштовно професію в ІТ

Завершився проект Be QA Today.  Люди  з інвалідністю стали  “тестувальниками” та мають шанс працювати в ІТ компаніях ...

(0) Перейти...

01/05
2018

Говорити про секс потрібно з садочка

Галина Олександрівна, проживає на Троєщині. За професією вона гінеколог і при цьому мама підлітка. Неодноразово приходила в деякі школи і розповідала дітям про безпечний секс. Сьогодні ми спробуємо поговорити з нею про все: секс, захист і вагітність. Петренко Галина Олександрівна, 40 років, гінеколог, клініка «Гравімед».

РЕП: В якому віці організм дівчини готовий до статевих стосунків?

Галина: Організм фізично готовий до статевих стосунків взагалі-то через декілька років від початку менструації. Тому в багатьох азіатських країнах дівчата виходять заміж з 14 років. Але, якщо ми говоримо о перспективах здорової жінки, про зменшення ризику запальних, венеричних, онкологічних захворювань, то найліпший вік, звісно, починаючи від 18 років. Це умовна вікова межа, коли піхва та шийка дівчини набувають фізіологічної зрілості.

Перший секс: у якому віці "не соромно почати"?

РЕП: Як потрібно готуватись до першого сексу?

Галина: Готуватись потрібно насамперед психологічно. Дівчина повинна бути психологічно готова до контакту із чоловіком. Знати правила безпечного сексу: і з боку попередження небажаної вагітності, і з боку попередження венеричних захворювань. Треба не тільки знати про методи контрацепції, а вміти їх застосовувати, вміти бути наполегливою з партнером, потребуючи безпечного сексу (це інколи доволі важко). Чого боятись? Мабуть, нічого А ось готовими треба бути до того, що очікування від задоволення статевими контактами можуть не виправдатися. Задоволення від сексу приходить доволі часто згодом. Пам’ятати, що можна завагітніти. Не забувати, що можна захворіти на урогенітальні інфекції тощо.

РЕП: Який захист найнебезпечніший? Які вони існують?

Галина: Основних методів контрацепції, які можна застосовувати дівчатам, що не народжували, є декілька. Презервативи – універсально, безпечно, просто в використанні, не потребує лікарської консультації, доступно, максимальний захист не тільки від вагітності, а й від інфекцій. Застосовувати його треба від початку статевого акту, використання тільки безпосередньо перед еяколяцією – не ефективно. Сперміцидні свічки – вводяться в піхву перед статевим актом. При правильному використанні доволі ефективно запобігає вагітності, зменшує вірогідність передачі інфекцій. Метод простий, доступний, але потребує прочитання інструкції використання. Це важливо. Контрацептиви – гормональні препарати, які запобігають вагітності. Вони можуть бути у вигляді таблеток, вагінального кільця, пластиру на шкіру, спіралі, імплантів. Контрацептиви ефективні на 100% для запобігання вагітності (при правильному прийомі), а от від інфекцій, на жаль, не захищають. Перед початком прийому контрацептивів треба проконсультуватися з лікарем. Внутрішньоматкові спіралі – небажано застосовувати у дівчат, що не народжували. Проте бувають винятки, коли за рекомендацією лікаря – можна використовувати й їх..

РЕП: Що точно не врятує від інфекцій та вагітності?

Галина: Точно не врятують методи, які не мають доказової бази. Вони можуть обмежити настання вагітності, але не зможуть повністю захистити від неї. Ну і точно не захищають від інфекцій: перерваний статевий акт; календарний метод (безпечних днів не існує); використання презервативу та сперміцидів неналежним чином (їх ефективність залежить від правильного використання); віра в те, що партнер «точно не має інфекцій» та «точно встигне еякулювати не в піхву». Основний месендж закоханих: «Я його давно знаю, у нас серйозні стосунки». Це прекрасно, але чи готова дівчина до реальної перевірки цих стосунків у випадку вагітності?

РЕП: В якому віці потрібно починати говорити з дитиною про секс?

Перше кохання. Опитування в соціальних мережах

Галина: На мою думку, говорити про це треба змалечку. Діти дізнаються про статеві відносини ще в садочку. Вони грають в маму і тата, щось десь чули/бачили. Поступово дізнаються про це дедалі більше. Розмови з дорослими у вигляді менторських лекцій не дають ефективності та якісного засвоєння інформації, і точно не формують у дитини довіру до дорослого. Якщо мама чи тато не дозволяє дивитися, як «тьотя та дядя» цілуються, а потім підкладають журнальчик для ознайомлення – це дивно для дитини. Тому від того, як з дитиною взагалі можна буде вести якісь «побутові» діалоги. Потрібно періодично піднімати тему сексу. Спостерігати за оточенням: там весілля побачили, тут цілуються, а там тваринки народили дитинчат. Про це все треба розповідати. З віком надавати все більше інформації. До 11-12 років у дитини повинна сформуватись домінанта, що секс це нормально. Дитина має зрозуміти, що дітей знаходять не в капусті. Відношення між жінкою та чоловіком - це не тільки дружні стосунки. З 11-12 років я б радила долучати до розмов поняття безпечності відносин в принципі (психологічних насамперед), поступово даючи інформацію про вагітність, контрацепцію, гігієну статевих стосунків. Отут можна вже надавати матеріали – фото, відео, книжки тощо. В 15-16 років дитина повинна повністю бути обізнана в цих питаннях, тому що середній вік початку статевого життя – 16-18 років. Тому в 17 класти дитині журнал «про це» - просто смішно. А може й сумно.

Анастасія Куліш

Якщо у вас залишились питання до Галини – пишіть нам пошту info@fande.com.ua

Матеріал надруковано в газеті «Район Енергійних Підлітків» №3

(0)
   
Нравится
Коментарі: написати новий коментар

Немає коментарівнаписати новий коментар


Увійти за допомогою: Facebook Вконтакте Одноклассники Google Twitter

або введіть пошту та пароль:

Ел. пошта:Зареєструватись
Пароль:Нагадати пароль