Укр Eng
093 717-31-27
067-25-76-489
Фото/Відео  (усі записи)
Mafia Party: День народження Творче завдання: Голодомор. Згадуємо Military party
День народження з Мінімаус
РЕП(газета)  (усі записи)
Говорити про секс потрібно з садочка

До 11-12 років у дитини повинна сформуватись домінанта – що секс це нормально. Читайте поради гінеколога.  ...

(0) Перейти...
Як пережити період контрольних?

Скоро травень. Для мене це час безкінечних самостійних і контрольних. Мені досить важко пережити цей період.Ось  мої поради  ...

(0) Перейти...
Ліга Чемпіонів: як зіграли команди і що очікувати далі

Плей-офф Ліги Чемпіонів та «успіхи» «Динамо» в Лізі Європи ...

(0) Перейти...

22/02
2015

Знайомства он-лайн та оффлай: плюси та мінуси

Кожна людина починає знайомитись з іншими людьми ще з садочка. Подорослішав ми маємо змогу обирати: де знайомитись і для чого. Я вирішила проаналізувати, де частіше знайомляться тинейджери(підлітки). Оберемо просто тему : знайомства для звичайної дружби і нічого зайвого. На сьогодні, більшість з нас намагається знайти друзів, що логічно. Проте де? Я, як дівчина-підліток, обрала для себе саме знайомства в житті. Зараз поясню чому.

Знайомства в Інтернеті. Приємний хлопчина з Польщі виявився сорокарічним збоченцем

Майже всю інформацію ми дізнаємось з Інтернету. Шукаємо щось у пошукових системах або просто сидимо на різних соц. мережах. Оберемо декілька найпопулярніших сайтів в Україні саме для підлітків, виключаючи спеціальні сайти знайомств. Чому з них я виключила саме такі сайти? Все пояснюється дуже просто:дуже рідко, коли тобі можуть трапитись справжні люди, які хотітимуть просто спілкування. Більшість цих сайтів зорієнтовані на інтимне спілкування або зустрічі. І, якщо розглядати тему простого спілкування, то ці сайти зовсім не підходять для цього.

Якщо дивитись на звичайні соц. мережі,то можна сказати, що там більш-менш все прозоро. Більшість з нас сидить на таких сайтах, як Вконтакте, Facebook, Twitter, Instagram і інші. Сайт Вконтакті допомагає спілкуватись з людьми швидко і це досить зручно. В мене є історія такого «знайомства» Вконтакті і ось який вона має вигляд:

 Одного разу я прочитала розповідь дівчині на сайті Ask.fm  де вона розповіла, що закохалась в хлопця з Польщі. Вони досить довго спілкувались, обмінювались фото. Він казав, що має приїхати зі своїм гуртом до Києва і вони зустрінуться. Звичайно, що потім в нього виникли певні " проблеми" і вони не змогли побачитись. Це тривало більше року, поки її подруга не побачила його фото і не сказала, що насправді ці фотографії одного американського актора і він ніякий не співак. Закінчилась ця історія досить сумно, адже хлопець виявився самозванцем 40 років, а в дівчини почалась довга депресія. Тут вже постає питання: чи варто довіряти людям, які пишуть тобі в соц. мережах? Добре, якщо до тебе додається хтось і у вас є спільні знайомі, тому що якраз в них ти можеш дізнатись про цю персону. Але, якщо немає, то потрібно бути досить обережним. Це не означає, що не слід довіряти людям, просто потрібно довіряти лише перевіреним. Як перевірятимете це вже інша справа.

Плюси спілкування в соц. мережах лише в тому, як показує практика, люди більш відверті і щирі один з одним. Іноді набагато легше розповісти щось в Інтернеті, ніж поділитись в житті. Відповідаючи на питання ти можеш добре продумати, що відповісти. Але саме так ми втрачаємо свою особистість. Ми стаємо не такими, які є насправді. Ми робимо усе, щоб сподобатись людині. А це вже переходить до негативу.

Але мінуси також значні: все, що ви напишете або розкажете не факт, що прочинають "потрібні" очі. Є ймовірність того, що це можуть бути аферисти чи збоченці. Цього слід дуже берегтись. Адже нікому з нас не хочеться бути обманутим якимсь збоченцем. Бували випадки, коли діти, після такого, впадали в депресію або ще гірше. Варто не переступати цю «тонку грань» з тим, що можна розповісти і з тим, що не варто. Особисто я, наприклад, не ходжу гуляти з людьми, яких я мало знаю і в нас немає спільних друзів. Не даю контактні номери чи якісь персональні приватні данні. «Довіряй, але перевіряй», тому я намагаюсь або перевірити цю людину, або краще не зв`язуватись зовсім з нею. Часом буває, що в Інтернеті тобі пишуть вірші про те, яка ти гарна людина, як з тобою цікаво, а вжитті і слова сказати не можуть. Мінус ще в тому, що не завжди ця людина виявляється тою, за кого себе видає. Але це вже мінуси будь-яких соц. мереж. Звинувачувати в цьому немає кого, адже ніхто і ніколи не зможе точно відслідкувати, а  хто та людина насправді.

Знайомства в житті

 Насправді, це найкращий спосіб для знайомств. По-перше, ти бачиш цю людину і можеш бути впевнений, що це не сорокорічнний збоченець. По-друге, немає нічого кращого за спілкування в житті. Ти бачиш людину такою, яка вона є насправді:сором`язливою чи нав`язливою. Ніщо не може тебе потім сколихати, як це може статись після спілкування в соц. мережах. Мені подобається те, що можна одразу вирішити чи будете ви спілкуватись надалі.  Тобто до тебе підходить дорослий чоловік і ти можеш відразу сказати : «Вибачте, але я не хочу з Вами спілкуватись». В мене вже був такий досвід, коли просто гуляючи з подругою по Хрещатику до нас підійшов чоловік, років 30, і сказав: «Дівчата привіт! Пішли погуляємо, посидимо десь?». Ми відразу сказали, що не хочемо і нікуди йти не будемо. Проте чоловік був наполегливий і хвилин 10 ми вислуховували його запрошення піти з ним і його другом. Ми довго говорили йому, що ні, ми не підемо, що не хочемо, що краще буде, якщо він зараз піде, що ми чекаємо друзів. Відмовок ми придумували ще більше і більше і, о чудо, які ми були щасливі, коли він нарешті пішов. Хлопець з дівчиною, які стояли поряд нас, сказали : «Дивно, що він так швидко здався. Я гадав, що це затягнеться надовго». Ми посміялись і забули. Але так, це своєрідний, та плюс. Ви одразу маєте вибір, чого не має в Інтернеті. Спілкування в житті завжди таке, яке воно і буде надалі. Ти вже точно знаєш, що ця людина така і ніяка інша.

Мінус в тому, що, якщо ти сором`язливий, то тобі буде важко підтримати розмову. І,іноді, але вилітають відповіді, які б ти раніше не сказав. Так звані «необдумані речі». Просте потрібно завжди залишатись собою. В мене був дуже кумедний випадок. Гуляли з подругою, наспівували одна одній пісні і сміялись. Намагались вгадати мелодію і тут чуємо, що хтось йде позаду нас і також співає. Ми подумали, що просто збіг обставин. І в одну хвилину, нас беруть в коло 6 хлопців, стрибають навколо нас і співають. Я так довго ще не сміялась. Ось так ми і познайомились. Доречі, зараз з ними ми добре дружимо і часто бачимось. Друзі з них вийшли чудові.

Це ще один плюс знайомств в житті. Тут ти швидше і простіше знаходиш друзів, які відповідають твоєму характеру.

Трошки статистики..

Вирішила провести просте опитування серед своїх друзів та знайомих «Знайомство в Інтернеті чи в житті? Як хочеться і як виходить?». Опитано було приблизно  70 чоловік, віком від 15-19 років.  Почну з того, що 90% і дівчат і хлопців сказали,що до вподоби знайомство в житті. Дівчата казали, що подобається в житті, але виходить в Інтернеті. Лише у 30% дівчат співпадає і те і інше. Хлопці всі, як один, казали, що знайомляться лише в житті. Чи то чоловіча крутість почала проявлятись чи щось інше – не зрозуміло. Тут вже постає питання: «Якщо дівчата кажуть, що з ними знайомляться лише в Інтернеті, а хлопці, що лише в житті, то хто з ким знайомиться? Як таке виходить?». Можливо, нам просто трапляються не ті люди. Можливо, і справді їх багато «ті, хто знайомляться в житті». Лише декілька людей сказали, що знайомляться тільки в інтернеті. Це були хлопці і вони соромлячись відповіли, що не вистачає їм мужності для знайомств в житті. А ще зустріла одну щасливу пару, їй 16 років, а йому 19. Вони спочатку довго мовчали, потім переглянулись і одночасно сказали: «Лише в Інтернеті. Саме так ми і зустріли один одного. Спочатку була дружба, а тепер кохання». Ми маємо право вибору і в кожному з них будуть якісь свої недоліки. Але добре вже те, що ми маємо з чого обирати.

 

Гречанюк Юлія, 16 років, 

слухачка курсу "Журналістика та фотомайстерність" в Родинний центр "Family&Education"

 

 
(0)
   
Нравится
Коментарі: написати новий коментар

Немає коментарівнаписати новий коментар


Увійти за допомогою: Facebook Вконтакте Одноклассники Google Twitter

або введіть пошту та пароль:

Ел. пошта:Зареєструватись
Пароль:Нагадати пароль