Укр Eng
093 717-31-27
067-25-76-489
Фото/Відео  (усі записи)
Mafia Party: День народження День народження з Мінімаус Фотосесія дитини від 100 грн.
Благодійність. Бабанка
ШПОРА (молодіжне ЗМІ)  (усі записи)
ШКІЛЬНА ФОРМА: ДУМКИ ШКОЛЯРІВ

Школярі відмовляються , а дорослі пракнуть до того щоб виглядали «як люди». Ось думка однієї школярки щодо форми. ...

(0) Перейти...
Прес-весна2017: найкращі юні журналісти

19-21 травня 2017 року в Києві відбувся Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької журналістики    ...

(0) Перейти...
Євробачення. Де ті іноземці?

Озброївшись українською символікою вирушаємо на другий денний півфінал Євробачення.  ...

(0) Перейти...

31/08
2017

ШКІЛЬНА ФОРМА: ДУМКИ ШКОЛЯРІВ

Бути чи не бути шкільній формі? Про це сперечаються вже декілька років в різних школах. Діти відмовляються від стандартизації, а дорослі (серед них і вчителі) хочуть, щоб школярі виглядали «як люди». Ось думка однієї школярки щодо форми.

Думаючи про шкільну форму, підлітки одразу уявляють прямі спідниці до коліна, блузки, що застібаються аж під горлом, жахливі мереживні комірці, незрозумілі піджаки, що ховають талію та збільшують плечі рази в два, як мінімум, тощо. Але ж на дворі 2017 рік! І стандарти шкільної форми для підлітків вже давно змінилися. Шкільна форма є іншою. Підлітки в Україні тепер можуть обрати комфортний для себе стиль і самовиразитися завдяки зовнішньому вигляду. Вдома з Інтернетом

Шкільна форма: обов'язково чи ні?

Шкільна форма сьогодні може бути різною. Це можуть бути жилетки, краватки, піджаки, сарафани, сорочки, емблеми тощо. Наприклад, у моєму навчальному закладі підлітки 9-11 класів повинні носити так звану «козацьку форму». До комплекту входить сорочка білого кольору з довгим та коротким рукавами та погонами, чорний джемпер з погонами, емблеми з гербом гімназії та краватки також з гербом. Однак кожен може добрати собі до смаку спідницю чи брюки, взуття в тому стилю, що до вподоби. Головне, аби вони не суперечили загальноприйнятому дрес-коду. В Україні існують навчальні заклади, у яких немає чітко встановленого дрес-коду. На мою думку, це не означає, що учні можуть ходити на заняття в будь-якому одязі. Як сказала одна моя добра подруга Анастасія «не станемо ж ми розумнішими, перевдягнувшись». І я з нею цілком згодна. Однак уявіть лишень як буде виглядати клас, якщо хтось буде сидіти в рваних джинсах, хтось в спортивному костюмі, хтось в вечірній сукні, а хтось в купальнику? Так якою має бути шкільна форма для підлітків?

Яка має бути шкільна форма?

Мені здається, що шкільна форма має бути в першу чергу комфортною. Неможливо розв’язати тригонометричне рівняння, якщо не можеш вдихнути на повні груди, через блузку, що стискає все тіло, мов середньовічний корсет, або розібратися з будовою атома, коли вузькі туфлі жахливо натирають ноги. Шкільна форма – це перш за все чорний чи темно-синій низ: брюки чи спідниці (при тому кожен може підібрати фасон, який пасує конкретному типу фігури) та однотонний верх. Це може бути як блузка чи сорочка, так і кофтинка. Основною вимогою є відсутність дуже яскравих кольорів і різнобарвних принтів. Це не означає, що однотонність є обов’язковою, можуть бути якісь візерунки, картинки. Однак вони не мають бути дуже великими, яскравими, спортивного стилю. Загалом має бути стандартний класичний «офісний» варіант одягу. Деякі навчальні заклади вимагають наявність піджаку чи жилетки. Цей елемент одягу також дає можливість обрати необхідний фасон, який гарно сидітиме по фігурі та буде супер-модним.

Макіяж, зачіска, манікюр, біжутерія – форма чи ні?

Кожна дівчинка з самого раннього дитинства хоче бути близькою до світу моди і стилю. А яка фешн-індустрія обійдеться без таких речей, як прикраси, косметика, лаки для нігтів, тощо? Однак ведеться значна кількість суперечок, щодо того, чи є доречними ці речі під час навчального процесу. Основним і мабуть єдиним вагомим та не абсурдним аргументом, який я чула проти цього від вчителів – це те, що заборона нафарбованих нігтів та великих прикрас послаблює соціальну нерівність. З одного боку, це дійсно так, адже не кожен може дозволити собі нарощені нігті чи золоті прикраси. Однак соціальна нерівність існувала, існує і буде існувати завжди. І, на мою думку, замість заборони фарбувати нігті вчителі повинні правильно виховати своїх учнів, аби ті звертали увагу на внутрішній світ людини, а не на те, золоті чи пластикові у неї сережки в вухах. Такими заборонами вчителі намагаються покрити власні огріхи у вихованні своїх учнів. Я вважаю, що завжди треба вміти знайти золоту середину: макіяж може бути, але не яскравий (ніяких червоно-фіолетових помад чи смокі айс), нігті мають бути нейтрального кольору (тут також є простір для експериментів з різними відтінками, нейтральний – не обов’язково білий чи прозорий). Щодо волосся - кожен має право фарбуватися в той колір, який йому заманеться, однак у школі бажано акуратно збирати його у хвостик або заплітати у косу (на щастя різноманітних зачісок зараз неймовірно багато), а прикраси також можуть бути, але не величезні й розкішні, а акуратні й невеликі.

Шкільна форма: святкова чи на щодень?

Одна моя однокласниця сказала мені, що «шкільна форма повинна бути лише для свят та лінійок, коли треба показати себе красивими та нарядними». Однак на мою думку, шкільна форма має бути завжди. Це повинно бути нормально – до школи йти в чіткому визначеному форматі. Ви ж не прийдете до театру в спортивному костюмі? А на свята має бути особливий дрес-код: спідничка, черевики, біла нарядна сорочка або вишиванка. Загалом, носити чи не носити шкільну форму - кожен обирає сам, але завжди необхідно поважати себе та оточуючих людей, дотримуватися певної культури одягу у шкільному середовищі. Тим паче на сучасному ринку одягу існує безліч варіантів шкільної форми, серед яких можна обрати саме той, який тобі до смаку. Тим паче правильно підібрані аксесуари можуть зробити шкільний образ незабутнім. Шкільна форма – це твій вибір.

Марія Городенко, слухачка курсу «Журналістика для підлітків в Родинному центрі «Family&Education»

(0)
   
Нравится Tweet
Коментарі: написати новий коментар

Немає коментарів



написати новий коментар


Увійти за допомогою: Facebook Вконтакте Одноклассники Google Twitter

або введіть пошту та пароль:

Ел. пошта: Зареєструватись
Пароль: Нагадати пароль