Укр Eng
093 717-31-27
067-25-76-489
Фото/Відео  (усі записи)
Mafia Party: День народження Творче завдання: Голодомор. Згадуємо Military party
День народження з Мінімаус
РЕП(газета)  (усі записи)
Розкажи мені, казку, мамо…

В сотий раз розповідати казку про Колобка, а й слова вимовити не має сил. Знайома ситуація?  ...

(0) Перейти...
Люди з інвалідністю отримали безкоштовно професію в ІТ

Завершився проект Be QA Today.  Люди  з інвалідністю стали  “тестувальниками” та мають шанс працювати в ІТ компаніях ...

(0) Перейти...
Говорити про секс потрібно з садочка

До 11-12 років у дитини повинна сформуватись домінанта – що секс це нормально. Читайте поради гінеколога.  ...

(0) Перейти...

24/02
2017

ІНТЕРНЕТ в житті підлітка: залежність чи необхідність?

Дуже важко уявити сучасний світ без Інтернету. Їм користується кожен. Однак багатьох дорослих хвилює питання, чи не є їхні діти залежними від всесвітньої павутини. Що таке інтернет залежність підлітків? Аби знайти відповідь - пропоную пережити типовий день звичайної дівчини-підлітка. Підліток в Інтернеті.

Вдома з Інтернетом

Сьома ранку. Дзвенить будильник. Час збиратися до школи. Вставати не хочеться, тому можна дозволити собі полежати ще хвилин 15, якраз переглянувши, що нового трапилося за ніч. Обов’язково потрібно сфотографувати свій сніданок і одразу завантажити в інстасторі (необхідно ж підтримувати образ ЗОЖ-дівчинки). А далі нудна дорога до школи. Від похмурого неба о восьмій ранку рятує лише музика, що лунає з навушників.

Школа чи Інтернет? Складний вибір

Перший урок – фізкультура. В спортзалі неймовірно холодно, та й хто захоче бігати і стрибати, коли очі злипаються? Набагато цікавіше посидіти попід стінкою і наробити тисячі селфі з однокласницями. Безпека в Інтернеті важлива. Йдемо далі, нудний монотонний голос вчительки з математики пояснює нову тему. Але думки літають десь далеко-далеко від тригонометричних функцій. А під партою на колінах уже йде бурне обговорення нової зачіски Даші з 11-Д. Для чого та математика, якщо уже давно визначилася, що ЗНО здаю з історії? Упс. А ось непередбачувана обставина: в кінці уроку самостійна. В принципі те, що новий матеріал пролетів повз вуха це не проблема. Є ж Інтернет! А там і ГДЗ, яке завжди готове прийти на допомогу.

Знайомство підлітків в Інтернеті 

На перерві бажано було б повторити вірш на літературу, однак є заняття набагато цікавіше. В однокласниці новенький сьомий айфон, який моментально пускається по колу. Хочеться ж хоча б потримати його в руках і випробувати всі можливі функції. А на уроці треба написати аналіз вірша. На роботу 30 хвилин. А що робити, якщо і вірш знаю, і завдання розумію, а от виконати не можу і все? Не моє це, аналізувати, чому автор шукає допомоги у трави чи що символізують троянди у волоссі. І тут знову допоможе Інтернет: відкриваємо гугл, шукаємо необхідний аналіз і оцінка уже є. Щоправда і тут є одне «але». Важливо, аби кілька людей не списали з одного й того ж сайту, бо одиниці ж у всіх будуть. Та й звідси можна знайти вихід: не списувати дослівно, а вихоплювати окремі думки і формулювати їх своїми словами. Попереду дорога додому в брудному холодному тролейбусі. Тут врятує улюблена книжечка, щоправда, також у режимі онлайн. Але що поробиш, кожен раз купляти паперову версію грошей не настачишся. Хтось скаже, що можна брати книжки в бібліотеці, та й там доволі важко знайти необхідні книги, особливо сучасних авторів.

Зробимо домашку… з Інтернетом

Вдома, після обіду необхідно зробити домашні завдання. Тут знову рятують інформаційні технології, оскільки для того, аби написати реферат, підготувати доповідь, прочитати поему чи дізнатись максимальну густоту населення Італії - не потрібно годинами сидіти в бібліотеці, достатньо нажати кілька кнопочок на екрані смартфону і вся інформація перед очима. Скоро з роботи повернуться батьки. Хочеться порадувати їх чимось смачненьким. Й якраз новий відео-урок на кулінарному каналі в ютубі вийшов. Не розумію, як раніше готували, коли не можна було так просто знайти будь-який рецепт? Нарешті вільний час. Йду гуляти з подружками. По дорозі до кав’ярні треба зробити купу фотографій. Та й сидячи за столиком з чашечкою карамельного латте, з рук не випускаються телефони. Роздивляємося нові фото друзів, дивимось промо до нових серій серіалу, читаємо смішні історії та обговорюємо їх. Вдома згадую, що забула зробити англійську. Крім того, ще й не записала, що нам задали. Ця проблема швидко вирішується. Пишу повідомлення Лізі вконтакті. Вона онлайн цілодобово, тому відповідь отримую скоро: «хз. здається нічого». Точно, це ж заміна була, я ще на відео знімала, як наші хлопці замок із стільців і парт будують.

Відпочинок з Інтернетом

Ну тепер можна точно розслабитися. Нарізаю дольками яблука, запасаюсь смаколиками, вмощуюся перед екраном комп’ютера і поринаю в перегляд улюблених фільмів та серіалів. О дев’ятій мама відправила спати. Тому доводиться підключати до телефону навушники і продовжувати перегляд під ковдрою, прикидаючись сплячою, коли до кімнати заходить мама. В якийсь момент розумію, що вже третя година ночі. От халепа. Завтра знову доведеться тоналкою маскувати мішки під очима…

Інтернет залежність… я так думаю

Інтернет – це чудовий спосіб пошуку інформації та обміну нею, це комфортний спосіб спілкування з людьми на відстані. Однак дуже легко заплутатись в інформаційному павутинні. Безпека підлітків в Інтернеті – важливий чинник. Інтернет залежність у підлітків настає швидко. Тому кожен повинен сам знайти золоту середину, де закінчується необхідність та починається залежність.

Марія Городенко, слухачка курсу «Журналістика для підлітків в Родинному центрі «Family&Education»

(0)
   
Нравится
Коментарі: написати новий коментар

Немає коментарівнаписати новий коментар


Увійти за допомогою: Facebook Вконтакте Одноклассники Google Twitter

або введіть пошту та пароль:

Ел. пошта:Зареєструватись
Пароль:Нагадати пароль