Укр Eng
093 717-31-27
067-25-76-489
Фото/Відео  (усі записи)
Mafia Party: День народження День народження з Мінімаус Фотосесія дитини від 100 грн.
Благодійність. Бабанка
БЛОГИ  (усі записи)
Бухлішко, а чого б не спробувати?

З чого все починається...і чим закінчується. Підлітковий алгоколізм. ...

Юлія (0) Перейти...
Перший секс: у якому віці "не соромно почати"?

Замість нудних досліджень  якихось вчених я опитала своїх знайомих і тепер пропоную вам прочитати історії «про перший раз» ...

(0) Перейти...
Кишенькові – забаганка чи необхідність?

Чи потрібно давати кишенькові підліткам? Скільки? За що? Розбираємось... ...

Юлия (0) Перейти...

02/11
2015

Думка мами: виховання хлопчика

Кожна жінка мріє, щоб поруч був сильний, сміливий і розумний чоловік, який не боїться виражати почуття і визнавати власні помилки, тому що знає – його емоційність не вважатимуть слабкістю характеру, а помилку – невдачею. Але чи приділяємо ми достатньо уваги вихованню свого сина, щоб виростити саме такого чоловіка?

Кожен з нас мріє про прекрасне майбутнє для своїх дітей і робить для цього все, що в наших силах, і навіть більше. Але різні підходи у вихованні впливають на те, що одні хлопчиська виростають розумними, сильними, великодушними чоловіками, а інші назавжди залишаються інфантильними, слабкими і жорстокими.

Особливості виховання сина: не робіть з нього робота без емоцій

Виховання – дуже індивідуальний процес, то ж із безлічі порад і методів батькам варто обрати те, що найкраще підходить для їхньої дитини.

Найчастіше зайва опіка призводить до того, що дитина росте несамостійною, нездатною ухвалювати рішення, просто ледачою. Пригнічуючи у сина самостійність, батьки не дають формуватися його твердій активній життєвій позиції, лідерським якостям, які необхідні чоловікові. Існують інші негласні вимоги, які суспільство пред`являє до чоловіків: хоробрість, стриманість, уміння постояти за себе. Багато батьків сприймають це буквально і намагаються виховувати хлопчика за стереотипами «Чоловіки не плачуть! Чоловіки не хворіють! Чоловіки не скаржаться!». Між іншим, і рюмсають, і хворіють, і скаржаться, адже вони – не бездушні роботи. Тому постійно повторюючи ці твердження, батьки ризикують замість сильного чоловіка виростити холодного егоїста, котрий не здатен говорити про свої почуття.

До трьох років у психології хлопчика і дівчинки немає ніякої різниці: в цей час малюк опановує усі навики і риси, властиві соціальній особі, вчиться емоційному контакту з батьками й навколишнім світом. Так зване спартанське виховання, коли дитині забороняють проявляти свої відчуття, вимагають бути витривалим, не реагувати на свій і чужий біль, незмінно приведе в майбутньому до проблем в інтимній сфері й в подальшому сімейному житті: чоловік не зможе говорити про те, що відчуває, і не навчиться розуміти відчуття інших.

Часом батьки скаржаться, що сина неможливо дисциплінувати і примусити слухатись. При цьому забувають, що від природи хлопчикам дано більше енергії, вони агресивніші, незалежні та вперті, їм потрібно підкоряти світ, боротися й перемагати. Однак такий виховний метод як «ременем по попі» не має бути присутнім, бо це лише озлоблює дитину. Крім того, хлопчики надміру активні й імпульсивні. Тому якщо син не може всидіти на місці, на нього постійно скаржаться вчителі, різноманітними покараннями батькам цю ситуацію виправити не вдасться. Можна тільки намагатися скоригувати поведінку дитини відповідними виховними методами.

Чоловічий приклад - позитивний для сина

Не слід забувати, що і мати, і батько відіграють однакову роль у вихованні дитини. Від мами дитина вчиться емоційній чуйності, чуттєвості, а від тата бере всі чоловічі якості: практичність, силу волі, мужність. Батько, безумовно, є для хлопчика авторитетом. Хлопчик завжди наслідуватиме батька, а його поводження з мамою стане для малюка «школою» ставлення до жінок узагалі.

Якщо батьки не живуть разом, мати у жодному випадку не повинна забороняти спілкування з татом. Також варто заохочувати спілкування сина з чоловіками, які зможуть позитивно на нього вплинути. Це може бути і дідусь, і тренер, і колега. Тоді хлопчик не тільки навчиться корисних речей, але й освоїть чоловічу модель поведінки. Як би не старалася мати, вона не зможе дати дитині всього цього одна. Проте самотня мама у жодному випадку не повинна зациклюватися на дитині і присвячувати їй все своє життя. Жінка має право на особисте життя, і відмовляти собі в ньому вона не повинна, в першу чергу заради самої дитини. Не треба приносити себе в жертву, виховувати у сина відчуття провини за мамине життя, що не склалося, відчуття вічного боргу. Такий чоловік потім сприйматиме будь-які стосунки з жінкою зрадою по відношенню до мами і виросте синком матусі, який не може відірватися від її спідниці.

Виховання успішної особистості

Щоб виховати майбутнього успішного чоловіка батькові й матері необхідно частіше повторювати: «Тобі все вдасться, синку». Батькам треба спілкуватися із сином якомога більше, аби змалечку виховати у нього бажання ділитися своїми труднощами і турботами. Якщо ж не розмовляти із малюком лише тому, що «ще рано», настане час, коли він уже не захоче нічого сказати.

Психологи радять для того, щоб хлопчик сформувався, як особистість, треба давати йому змогу діяти самостійно, обирати щось на власний розсуд, приймати елементарні рішення. Дитину треба поважати не лише за успіхи, але й за невдачі (в них гартується воля дитини, виробляється вміння виявляти свої помилки та виправляти їх), розвивати пізнавальний інтерес (уміння ставити запитання, одержувати на них відповіді, цікавитися новим, не боятися незнайомого), поважати вибір дитини, брати до уваги її інтереси.

Не потрібно порівнювати свою дитину з іншими. Поряд із нами завжди перебувають люди, яким щось вдається краще, вони вправніші, розумніші, успішніші. Знайдіть у дитині її сильні сторони, позитивно оцінюйте їх, порівнюйте її із нею ж – вчорашньою, сьогоднішньою, завтрашньою. Це найкращий орієнтир, який сповнює особистість життєвими силами.

Виховання майбутнього чоловіка

А ще, дорогі мами, учіть своїх синів слідкувати за своїм зовнішнім виглядом, прибирати за собою, готувати, прати шкарпетки і прасувати сорочки. Можливо, йому ніколи це не знадобиться, але одного разу його дружина буде вам вдячна. Навчіть сина гарним манерам: говорити «дякую» і «будь ласка», подавати руку жінкам, пропонувати допомогу, поступатися місцем. Навчіть його бути ніжним до маленьких дітей, тварин, квітів і почуттів інших людей.

Мама в будь-якій ситуації має пам’ятати, що її син – майбутній чоловік, хай би скільки років йому не було, десять чи півтора. Звичайно, не варто дитину постійно критикувати і контролювати. Мама для сина – уособлення турботи і любові. В будь-якому віці для сина головне знати, що його люблять і приймають таким, як він є. Тому не бійтеся говорити йому, що любите і що він – найдорожча для вас людина.

Мої хлопчики знають, що у батьківському домі вони завжди матимуть підтримку і розуміння незалежно від віку і стану. Своїм синам я завжди кажу: «Що б не сталося, навіть будучи дорослим і сильним, можеш поплакати у мами на плечі, не соромлячись своїх почуттів. Разом завжди легше знайти вихід із будь-якої ситуації.» Навіть коли у вашого дорослого сина в житті з'явиться кохана жінка і власний дім, ви все одно будете його мамою. Найголовніше, що повинен знати ваш син, що він завжди у вашому серці.

Анжела Левченко

Анжела (0)
   
Нравится Tweet
Коментарі: написати новий коментар

Немає коментарів



написати новий коментар


Увійти за допомогою: Facebook Вконтакте Одноклассники Google Twitter

або введіть пошту та пароль:

Ел. пошта: Зареєструватись
Пароль: Нагадати пароль